Mokslo galimybės neribotos ir dabartinė pažanga kosmetikos srityje leidžia žymiai padidinti efektyvumą produktų, kurie netgi darosi panašūs į vaistus. Iš čia kilo ir terminas “kosmeceutinė” kosmetika. Šis žodis angl.Cosmeceuticals sudarytas iš dviejų žodžių: „kosmetika“ ir „farmacija(angl. Pharmaceuticals).

Šių 2 žodžių derinys apibūdina mokslininkų sukurtą kosmetiką, kurios pagrindiniai tikslai: saugumas, efektyvumas ir gera savijauta. Būtent tokia yra ir „Novexpert“, pristatanti save kaip "kosmeceutikos" prekės ženklą. Jo kūrėjai – ilgus metus mokslo laboratorijai vadovavęs Cyrille Telinge ir svajonių komanda, sudaryta iš odos senėjimo prevencijos srityje besispecializuojančių Prancūzijos gydytojų.

Kodėl turėtume rinktis būtent šios kompanijos produktus? Nes tai natūralu, saugu, patikima ir efektyvu. Daugiau – šiame straipsnyje arba užsukite ČIA.

Kas yra natūrali ir ar natūrali = veiksminga?

Toksikologai dar 1970 metais iškėlė hipotezę apie kūno reakciją į chemines medžiagas, per ilgą laiką susikaupusias žmogaus organizme, o vėliau jiems pritarė ir imunologai, nustatydami aiškų ryšį tarp autoimuninių ligų ir modernėjančio mūsų gyvenimo.

Pavojaus varpais skambina alergologai ir endokrinologai, savo gausiai publikuotuose moksliniuose straipsniuose atskleidžiantys įvairių endokrininės sistemos trikdytojų poveikį žmogaus hormoninėms sistemoms. Šie trikdytojai – tai beveik visur (maiste, antimikrobinėse medžiagose, drabužiuose, plastikinėje taroje, kosmetikoje) besislepiantys žmogaus rankų sukurtų cheminių priedų kokteiliai.

Mes paminėsime tik naudojamus kosmetikoje, iš kurių pirmieji dar 2004 m. sukėlę nerimą dėl ryšio su krūties vėžiu, buvo parabenai. Be to, šių metų kovą JAV Berkeley universiteto publikuoti naujo tyrimo rezultatai patvirtino anksčiau kompanijos „Novexpert“ specialistų išsakytą nuomonę apie parabenų, ftalatų, triklozano bei fenolių kaupimąsi žmogaus organizme.

Tyrime dalyvavo 100 jaunų merginų (nuo 14 iki 18), naudojančių šių cheminių medžiagų turinčią kosmetiką. Prieš tyrimą merginų šlapime buvo nustatyti nemaži endokrininių trikdytojų kiekiai, o jau po trijų dienų, joms pavartojus kitą, cheminių priedų neturinčią kosmetiką, buvo gauti stulbinantys rezultatai: ftalatų jų organizme sumažėjo 27%, triklozano - 36% ir benzofenono-3 - 36%.

Išvada aiški: kosmetikos produktų sudėtyje esantys endokrininiai trikdytojai prasiskverbia pro visus odos sluoksnius, patenka į kraują ir galiausiai kaupiasi žmogaus organizme.

Taigi, kiekvienas iš mūsų yra užsiteršęs ir turi vienokių ar kitokių endokrininės sistemos sutrikimų. Nors šios sistemos veiklos visiškai ir nesukontroliuosime, bet, pereidami prie natūralių produktų vartojimo, kai ką pakeisti tikrai galime.

Ką padarė „Novexpert“?

Siekdama kuo didesnio saugumo savo vartotojams ši komanda pasiekė, kad 2013 metais Europos reglamentuose atsirastų reikalavimas atsižvelgti į cheminių priedų, ir, pirmiausia, konservantų biologinį neskaidomumą ir jo kaupimąsi žmogaus organizme.

Patys savo ruožtu nepagailėjo 5 metų darbo bei kelių mln. eurų projektui, kurį įgyvendinus, buvo galima atsisakyti visų tiek leidžiamų klasikinių, tiek netiesioginių konservantų ir ant visų produktų pakuočių teisėtai užrašyti: „0% konservantų, 0% cheminių medžiagų, 100% natūralių medžiagų, 100% hipoalerginis, 100% biologiškai skaidus“.

Ši informacija yra patikrinta AFFSSAPS (French Health Products Safety Agency ) ir patvirtinta nepriklausomų ekspertų - ekologiškos kosmetikos sertifikavimo įstaigų Ecocert ir Cosmos bei apsaugota 2 INPI (National Institute of Industrial Property) patentais. „Novexpert“ laikosi taisyklių, kurios užtikrina saugumą jų sertifikuotus produktus vartoti pasirinkusiems žmonėms:

- produktai natūralūs, be cheminių priemaišų ingredientai, t.y. augaliniai ekstraktai išgaunami naudojant superkritinį CO2 ar kitą, augalų komponentus tausojančią technologiją;
- veikliosios medžiagos kuriamos biotechnologiniu būdu, nenaudojant jokių genetiškai modifikuotų produktų.
- ingredientų sterilizavimui nenaudojama nei aukšta temperatūra, nei spinduliuotė.

„Novexpert“ laboratorijos yra įdiegusios Gerosios gamybos praktikos (GMP) principus, o tai reiškia, kad gamybos proceso metu taikomi griežti reikalavimai aplinkos sterilumui (100 kartų griežtesni, nei standartiniai EU reikalavimai), norint produktus apsaugoti nuo atsitiktinių teršalų.

Prisijunkite arba diskutuokite anonimiškai
Jūs esate prisijungęs. Diskutuoti anonimiškai.
Diskutuoti anonimiškai arba prisijungti
Skelbti
Diskutuokite