Piešiant akių kontūrą dažniausiai iškyla trys problemos: 1) sunku nupiešti tolygią liniją; 2) nepavyksta abiejų akių padažyti identiškai; 3) viską lyg ir padarei teisingai, o galutinis rezultatas vis tiek ne toks. Įveikusi pirmąją problemą, savaime išspręsti ir antrąją, o su trečiąja tau padėsime mes.

Jei nesi įgudusi piešti akių kontūrą, tuomet išbandyk mūsų metodą: mažais taškeliais pasižymėk visą liniją. Kai matysi, kokia kryptimi turi judėti, bus kur kas paprasčiau išlaikyti liniją tiesią. Kitas metodas - padalink liniją į tris dalis: nuo vidinio akies kampučio iki akies vidurio, nuo akies vidurio iki išorinio akies kampučio ir pabaigai pasilik patį kontūro užrietimą. Kiekvieną kontūro dalį piešk atskirai, taip rankos mažiau drebės ir linija gausis tolygesnė. Jei viskas atrodo painu, siūlome pažiūrėti ŠĮ STRAIPSNĮ, kuriame nuotraukos viską puikiai iliustruoja.

O dabar pereikime prie trečiojo etapo - kodėl galutinis rezultatas vis tiek nedžiugina? Greičiausiai, kažkurioje vietoje šiek tiek nuklydai, tad siūlome pažvelgti į žemiau esantį paveiksliuką, kuriame parodyta, kaip turėtų atrodyti klasikiniai variantai ir kokias klaidas dažniausiai padarome.

Foto: Cosmopolitan montažas / Shuterstock nuotr.

1. Klasikinis kontūras: dažniausiai daroma klaida - viršutinį pravedimą nutęsiame į apačią, vietoj to, kad šiek tiek kilstelėtume į viršų. Tai sukuria liūdnų akių įspūdį. Kad išvengtum šios klaidos, tiesiog nesistenk brėžti linijos iki pat akių voko pabaigos.

2. Dvigubas pravedimas: šio kontūro esminis principas - abi linijas užbaigti smailėjimu. Kad viskas pavyktų, rekomenduojame naudoti ne pieštuką, o skystą akių kontūrą, kuriuo nupiešti nusmailėjimą bus kur kas paprasčiau.

3. Platus pravedimas: šis kontūras turėtų užsibaigti ties išorinių akių kampučiu, o ne už jo. Nepamiršk, kad pats kontūro galas turi būti kirstas, tarsi šiek tiek pakeltas į viršų.

4. Atviras žvilgsnis: šis kontūras atrodo labai efektingai, tačiau įsidėmėk kelias taisykles. Visų pirma, viršutinės linijos storiausia dalis turėtų būti maždaug ties pačiu akių viduriu. Kad būtų paprasčiau nusibrėžti liniją, šioje vietoje pasižymėk taškiuką ir piešdama kontūrą orientuokis į jį. Nepamiršk, kad kontūro galiukas turi pasibaigti šiek tiek toliau nei baigiasi akies linija. Atkreipk dėmesį ir į apatinio voko kontūrą - jis turi būti švelniai išgaubtas (sukuriamas veidrodinis efektas su viršutiniu kontūru).