Ar ir tau yra tekę atsidurti panašioje situacijoje? Nusiramink, su tavimi viskas gerai!

Seksualinio gyvenimo terapeutė Denise Knowles tikina, kad po sekso gali aplankyti ne tik atsipalaidavimas ir euforija, bet ir kiek netikėti pojūčiai - liūdesys, melancholija, agresyvumo ir nerimo jausmas. Tame nėra nieko keisto, o kalbant medicininiais terminais - tave ištiko postkoitalinė depresija.

Ar su tavimi kažkas negerai? Tikrai ne. Padėkoti už netikėtą emocijų proveržį gali savo hormonams - endorfinui, oksitocinui ir kitiems. „Patyrus orgazmą ar stipriai lytiškai susijaudinus, laimės hormonai staiga šokteli į viršų. Kuomet lytiniai santykiai baigiasi, hormonų kiekis organizme ima mažėti. Dėl to ir pajuntame neigiamas emocijas“ - aiškina sekso terapeutė.

Specialistė tikina, kad į postkoitalinę depresiją kur kas labiau linkusios moterys, nors kartais to neišvengia ir vyrai. Anot paskutinių tyrimų, bent kartą gyvenimą su šiuo reiškiniu teko susidurti maždaug 46 procentams moterų. Ir tai niekaip nebuvo susiję su artumo pojūčiu santykiuose ar kitomis problemomis, galėjusiomis daryti įtaką savijautai.

Vis dėlto turėtum atkreipti dėmesį, jeigu postkoitalinė depresija tau kartojasi dažnai. Kai kuriais atvejais gali būti pravartu pasikonsultuoti su psichologu ar seksologu, nes pasikartojantys nemalonių emocijų antplūdžiai po sekso gali būti tavo praeities išgyvenimų pasekmė ar signalas apie problemas esamuose santykiuose.