Neturime jokio tikslo daryti anti reklamą ar tavęs bauginti, bet... Pati puikiai žinai, kad saldinti gazuotieji gėrimai tikrai ne pats sveikiausias pasirinkimas. Tik nematydamos akivaizdžių rezultatų dažniausiai nesusimąstome ir numojama į tai ranka. Ką gi, rezultatai prieš tavo akis!

50-metis George`as Prioras nusprendė atlikti eksperimentą ir kiekvieną dieną išgerdavo 10 Coca Colos skardinių. Vyrukas netgi sukūrė šio projekto internetinį puslapį, kuriame gali rasti visą informaciją apie jo savijautą ir pokyčius, o mes dalinamės sutrumpinta ir apibendrinta versija.

Taigi šiek tiek apie George`ą: jis niekuomet nesilaikė ypatingų dietų, tačiau ribodavo angliavandenių kiekį, nes jo įsitikinimu, būtent angliavandeniai yra pagrindinė augančio svorio priežastis. Iki eksperimento pradžios George`as svėre 76 kilogramus, jo kraujo spaudimas siekė 130/80, o jo kūne buvo maždaug 9 proc. riebalų.

10-tąją eksperimento dieną George`as pasidalino pirmaisiais įspūdžiais: „Šį rytą svėriau 3,6 kg daugiau nei prieš devynias dienas. Beveik nenoriu valgyti, nes nuolatos geriu Colą“. Paskaičiavus akivaizdu, kodėl alkis nekankina - gerdamas tokį kiekį gazuoto saldinto gėrimo, per dieną papildomai jis suvartoja neįtikėtiną kiekį kilo kalorijų (vienoje skardinėje apie 210 kcal) .

Po 15 eksperimento dienų George`o riebalų procentas kūne šoktelėjo nuo 9 iki 14. Vyras prisipažino, kad cukrų gauna tik iš šio gėrimo ir jaučiasi ne itin gerai, tačiau pasistengs išsilaikyti dar 15 dienų. Praėjus 21 dienai jis rašė: „Visą dieną skauda galvą, priaugau 7,2 kg. Šiandien nebesugebėjau užsisegti kelnių. Be to, kur kas dažniau turiu eiti į tualetą“.

100 ml gėrimo yra 10.6 g cukraus, skardinėje - 53 g. Paskaičiuokime: jeigu per dieną išgeriama 10 skardinių, vadinasi suvartojame 530 gramų cukraus. Pusė kilogramo! Šį eksperimentą George`as atliko tam, kad vaizdžiai parodytų, kokią žalą savo organizmui darome nesaikingai vartodami gazuotus saldintus gėrimus. Po mėnesį trukusio eksperimento vyras priaugo 10,4 kg. jo kraujo spaudimas šoktelėjo iki 143/96, o riebalų kūne padidėjo 7 proc.